Festivalové překvapení

Čtvrtek | 9. 11. | 18:30 | Galerie výtvarného umění v Ostravě
FESTIVALOVÉ PŘEKVAPENÍ

> vstupné dobrovolné <

Festival Hudební současnost přináší i tentokrát Festivalové překvapení. Jedná se o performanci, improvizované propojení hudby, barvy, pohybu, které se může stát překvapením i pro samotné tvůrce. Každopádně to bude příležitost pro vnímání všemi smysly, jak zní motto letošního ročníku. Podrobnější informace se budou odhalovat postupně, zkrátka improvizovaná performance se vším všudy.

ÚČINKUJÍCÍ ↓

Lukáš Kleberc – malba
Multimediální výtvarník, student fakulty umění v ateliéru prof. Balabána, kurátor a pedagog.
Je zastoupen v soukromých sbírkách Belgie, Francie, Itálie a Argentiny. Člen ostravské skupiny umělců SVÉHLAV. Obrazy a instalace má také v galeriích PLATO Ostrava, Národní galerie Nová Perla ve Vrané nad Vltavou, Galerie výtvarných umění v Ostravě. Hrdě se hlásí k anarchokomunismu a studuje východní nauku. Tyto filosofické tendence uplatňuje v tvůrčích a pedagogických procesech.

Jan Dvořák – kontrabas
Byl členem jazzových kapel Boris Band Combination, Five men quartet a Blue train, hostoval s kapelou Tomáš Kočko a orchestr. Spolupracuje s brněnskými improvizačními soubory Marijan a New jazz trio Petra Grahama. Je členem Janáčkovy filharmonie Ostrava a Janáčkova komorního orchestru.

František Hruška – elektrická kytara, noise
Tvůrce řady hudebních projektů, kapel a jiných těles, žánrově těžce definovatelných. Jeho tvorba se pohybuje od progresivní jazz heavy rockové psychedelické kapely Fumar Mata, koncertující u nás i v zahraničí (společně s perkusistou Richardem Sýkorou), přes noise-folkové duo Trio, až po surreal-shit-rock Žufunky, nebo industriálně směřovanou skupinu Prýskač.

Štěpán Hruška – trubka
Jeden ze zakladatelů freejazzového uskupení Pačuka, hostující trumpetista jazzgrindové kapely Massola, člen pěveckého sboru Ondrášek a improvizačního ansámblu Malfermo. Vystudoval trumpetu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Nyní se věnuje gastronomii a studuje její uplatnění v soudobé hudbě.

Richard Sýkora – bicí
Napsal o sobě stručně: člen kapely Fumar Mata, výtvarník, designér, fotbalista, introvert a vyučený truhlář.