Interpretační kurzy soudobého sborového zpěvu

V rámci 42. ročníku festivalu Hudební současnost 2016 jsme se rozhodli poprvé uspořádat také kurzy soudobého sborového zpěvu. Co nás k tomu vedlo? Především jsme si vědomi toho, že podobných akcí se u nás i v zahraničí koná velice málo. A protože si uvědomujeme, že způsoby zpěvu, které si vyžaduje interpretace soudobých sborových skladeb, se zásadním způsobem liší od technik vyučovaných na našich školách a využívaných v pěveckých sborech, nabízíme vám možnost dozvědět a naučit se více. Pod vedením vynikajících zpěváků a sbormistrů můžete získat širší rozhled a hlubší povědomí o možnostech využití vašeho hlasu.

Termín: Sobota a neděle 12.–13. 11. 2016  

Místo konání: Janáčkova konzervatoř v Ostravě  

Obsah kurzu: Průřez pěveckými styly rozličných historických období, problematika frázování, způsoby ladění, dechová cvičení, specifika sólového, ansámblového a sborového zpěvu, soudobé pěvecké techniky atd.  

Forma kurzu:
Kurzy probíhají formou nácviku vybraných skladeb ve sboru, v ansámblu, účastníci mají možnost využít také individuální výukové lekce, součástí kurzů jsou rovněž tematické přednášky  


Lektoři a přednášející:

Jurij Galatenko
Petr Němec

Cena kurzu: 890 KčV ceně je kromě výuky zahrnut také vstup na všechny přednášky a koncerty kurzů i festivalu Hudební současnost. Součástí kurzů je také hudebně dramatický workshop zaměřený na principy zvnitřňování v praxi a problematiku zvládání trémy. Účastníci rovněž obdrží osvědčení o absolvování kurzu.

PŘIHLÁŠKA

PROGRAM

Přihlášky zasílejte elektronicky do 31. 10. 2016 na adresu tcostrava@seznam.cz.  

Umělecký garant:
Mgr. Jurij Galatenko
+420 604 623 961
yurii.galatenko@seznam.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice HS a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.